Seksin Yan Etkileri - Erkekcom E-Dergi

Yeni

15 Aralık 2014 Pazartesi

Seksin Yan Etkileri

Seksin ne olduğunu iyi biliyorsunuz. Peki sonrası? Sizi şaşırtan "Neden tuvaletimi yapamıyorum?", "Testislerim nereye gitti?" gibi soruları uzmanlara sorduk. İçiniz rahat olsun.

Seks uyutur

Ne kadar ateşli bir seks de yaşansa, sonrasında uyuyalım isteriz. Farklı teoriler olsa da Hollanda'da yapılan araştırma bunu beyne hücum eden kanla alakalı olabileceğini söylüyor.Orgazm sırasında beyne yüksek miktarda kan pompalanır. Karar verme mekanizmasının bulunduğu sol beyinin %70inde dolaşımdan kaynaklanan kan azalması olur. Az miktarda kanla nöronların uyarılması zorlaşır ve bu da sizi uykulu yapar.

Ayrıca boşalma sonrası şiddetli endorfin salgılanır. Endorfin de doğal morfin etkisi görür. Vücut rahatlar, beyin dalgaları ve cerebral süreç yavaşlar. Sonuç: iyi uykular..


Penisiniz ağrırsa

Kısa süreli, birkaç saniye süren keskin ağrılardan bahsediyorsak ve sonrasında geçiyorsa sıkıntı yok. Eğer zorlayarak boşalıyorsanız, kasılmalar ağrı yapabilir. Saatte 40 km hızla bile boşalabilirsiniz, bir Maserati olmasa da etkileyici. Fakat acı günler, saatler sürüyorsa epididymis, prostat, testisler veya urethra'da enfeksiyonel durumlar olabilir. Doktora gitmeniz ve antibiyotik almanız çok olası.


Seksten sonra idrar yapmak zordur

İkili hatta üçlü hatlarla idrar yapmak pek ilginç durum değil. Seksten sonra tuvalete gitmek kanalların kapalı olduğu hissini verebilir. Boşalırken meninin gelmesi için iç sfinkter kasları mesaneden çıkartmak için kasılır ve açılır. Onun için de idrar yapmak daha zordur. Bu durumlarda beklemek en doğru şey. Yaparsanız biraz ağrılı olabilir ama o da çok sıkıntılı bir durum değil.


Seks sonrası hemen erekte olmak kolay değildir

Boşalma sonrası tekrar orgazm olacak noktaya gelmek fizyolojik olarak mümkün değil. Orgazm sonrası sinirler uyarılmayı hissetmek için zamana ihtiyaç duyuyor. Bu kan dolaşımıyla da alakalı. Ejakülasyon sırasında beyne doğru kan akışı yüksektir ve tekrar başlangıca dönmek hemen olmaz. Kadınlarda ise böyle bir zamana ihtiyaç pek yoktur, çoklu orgazm yaşayabilirler. Molanız sizin yaşınızla da alakalı. 20li yaşların başında bu süre 5 dakikayken, daha sonra saatlere, 50li yaşlardan sonra ise günlere dönecektir. Zamanı iyi kullanmak gerek!


Evet büzüşebiliyor

Tam zevkin tepe noktalarına geldiğinizde testislerinize bakarsanız kaybolduklarını görürsünüz. Boşaldığınız zaman cremaster kası sıkılır ve testisleri vücudunuza yakınlaştırır. Bunun görüntüsü ise testislerin küçülmesidir. Soğuk suda da aynı şey olur. Ünlü Seinfeld bölümünü hatırlayın!


Ayak parmaklarına kramp girebilir

Ayak parmaklarının kıvrılması iyi seks yaptığınızı gösterir. Bir orgazmın fake olup olmadığını anlamak için ayak hareketlerine bakabilirsiniz. Sex sırasında omurilikdeki sinirlere yüksek miktarda baskı olur. Bu da pelvisde kasılmaları sağlayan ve boşalmaya yürüyen sürecin önemli bir parçasıdır. Uyarılmayı sağladığınız zaman sinirlerin uyarılması ayak parmaklarınıza kadar etki eder ve ayaklar da kasılır. Kadınların ayak kıvrılmalarına özellikle dikkat!

Men's Health
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.