Dünya'nın En Tehlikeli 5 Yürüyüş Parkuru - Erkekcom E-Dergi

Yeni

30 Nisan 2015 Perşembe

Dünya'nın En Tehlikeli 5 Yürüyüş Parkuru


Sizler için adrenalin garantili nefes kesen yürüyüş rotaları belirledik. Korkularınızla yüzleşmeye hazır mısınız?

Ha’iku Merdivenleri, Hawaii
Oahu adası, Hawaii’de bulutlara doğru 850 mt. yükselmek için 3922 metal merdiveni adım adım çıkmaya ne dersiniz? Bu garip yapı 1943 yılında askeri iletişim sisteminin bir parçası olarak anten kablolarının kurulumu amacıyla ortaya çıkmış.


Yosemite Half Dome, ABD
Ünlü Yosemite Milli Parkı’nın adeta imzası olan Yarım Kubbe Yosemite vadisinden 1443 mt. ve deniz seviyesinden 2700 mt. yüksekte bulunmaktadır. 1865 yılında yayınlanan raporda “Yosemite’nin tarihinde ve geleceğinde ayak basılmayacak kadar erişilmesi imkansız tek noktası” olarak nitelendirilmiş olsa da 1875 yılında George Anderson tüm bilinenlere karşı durarak ulaşmayı başarır.
Machu Pichu Inka Yolu, Ölüm Merdivenleri, Peru
Inkalar harika mimari ve matematik bilgileri sayesinde tamamen havada asılı gibi görünen merdivenleri inşa etmişlerdir. Binlerce metre yükseklikte asılı duran bu merdivenleri çıkmaya ne dersiniz?

    El Caminito del Rey, Ispanya
    Kralın küçük yolu (Ispanyolcası, El Caminito del Rey) Álora yakınlarında bulunan devasa kireç taşı boğazı El Chorro’nun duvarları etrafına sabitlenmiş harabe denilecek kadar döküntü halde bulunan yürüyüş parkurudur.

    Hua Shan Parkuru, Çin
    Hua Shan dağı Çin’in 5 ilahi dağından birisidir. Sayısız kaynağa göre de Dünya’nın en zorlu yürüyüş parkuru unvanına sahiptir. Kimi kaynağa göre her yıl onlarca kişi Hua Shan parkurunda yaşamını yitirmekte.