Emekli maaşı sorgulama ve hesaplama nasıl yapılır? - Erkekcom E-Dergi

Yeni

21 Nisan 2015 Salı

Emekli maaşı sorgulama ve hesaplama nasıl yapılır?

SGK emekli maaşı hesaplama işlemleri belirli kurallara göre yapılmaktadır. İşe başlama tarihi,malullük ya da iş gücü kaybının olup olmadığı gibi bilgiler SGK emekli maaşı hesaplama işlemi için gerekli olmaktadır. Bunun dışında SGK emekli maaşı hesaplamada en önemli kriter ilk kez SSK’lı olarak işe giriş tarihidir. Ancak staj ya da çıraklık okulunda yapılan sigorta buna dahil değildir.  SGK emekli maaşı hesaplama işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sayfasında bir uygulamayı çalışanların hizmetine sunmuş bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde emekli maaşı hesaplama işlemi gerçekleştirilebilir.

SGK Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl Yapılır?

SGK’nın internet sayfasında bulunan bu uygulama ile sigortadan emekli olacak kişilerin emekli maaşını hesaplamasına olanak sağlanmaktadır. Bu uygulamaya giriş için TC kimlik numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfusa kayıtlı olunan il ve ilçe bilgileri ile doğum tarihi bilgileri girilmelidir.

SGK Emekli Maaşı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Her vatandaş bir gün emekli olup rahat bir yaşam sürme isteği içindedir. Çalıştığı yıllar boyunca belli bir Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim yatırmak zorundadır. Bu primler sonucunda emekli maaşı alır. Biz size bu yazımızda emekli maaşı sorgulamanızı nasıl yapacağınızı anlatacağız. Şifresiz ve E-Devlet şifresi başlıkları altından size uygun olanı seçerek emekli maaş sorgulamanızı nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Şifresiz Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulamanızı sadece kimlik bilgilerinizi kullanarak yapabilirsiniz. Aşağıdaki maddeler halinde anlattığımız bu konuyu inceleyerek sorgulamanızı en kısa sürede yapabilirsiniz.
  • Öncelikle yazının sonunda sizin için verdiğimiz linke tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada ilk olarak bağlı olduğunuz uyruğu seçiniz.
e-sgm
  • Eğer T.C. uyruğuna bağlıysanız, bu uyruğun altında yer alan işlemleri gerçekleştiriniz. Ancak yabancı uyruğuna bağlıysanız farklı birkaç işlem gerçekleştirmeniz gerekecektir.
e-sgm1
  • Bu işlemleri hallettikten sonra güvenlik kodunu doğru bir biçimde giriniz ve “Bilgileri Sorgula” butonuna tıklayınız.
e-sgm3
  • Karşınıza gelecek sayfada “Emekli Aylık Bilgisi” sekmesini göreceksiniz. Eğer SSK’ya bağlıysanız; “Emekli Aylık Bilgisi 4A” seçeneğine, BAĞ-KUR’a bağlıysanız “Emekli Aylık Bilgisi 4B” seçeneğine ve Emekli Sandığı’na bağlıysanız “Emekli Aylık Bilgisi 4C” seçeneğine tıklamanız gerekir.
Tüm bu işlemlerden sonra emekli maaşı sorgulamanızı yapmış olacaksınız.

Şifresiz Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresiyle Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız emekli maaşı sorgulamanız için bir şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden başvurunuz karşılığında şifre edinebilirsiniz. Şifrenizi edindikten sonra aşağıdaki maddeleri uygulayınız ve emekli maaşı sorgulamanızı yapınız.
  • Yazının sonunda sizin için verilen linklerden SSK’ya bağlıysanız 4A, Bağ-Kur’a bağlıysanız 4B ve Emekli Sandığı‘na bağlıysanız 4C seçeneğini seçiniz.
  • Karşınıza “Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesi gelecektir. O sekmeye tıklamalısınız.
4aemekli aylık bilgisi


4cemekli aylık bilgisi
  • Daha sonra E-Devlet şifrenizle birlikte T.C. kimlik numaranızı giriniz.
e-devlet
  • “Sisteme Giriş Yap” butonuna basınız ve emekli maaşı sorgulamanızı tamamlayınız.
e-devlet

Emekli Maaşı Sorgulama 4A İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Maaşı Sorgulama 4B İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Maaşı Sorgulama 4C İçin TIKLAYINIZ!


bağkur, e devlet şifresi, e-devlet şifresiyle emekli maaşı sorgulama, emekli aylığı, emekli maaşı, emekli maaşı sorgulama, emekli maaşı sorgulama 4aemekli maaşı sorgulama 4bemekli maaşı sorgulama, 4c emekli maaşı sorgulama nasıl yapılır, emekli sandığı, emeklilik, sgk, şifresiz emekli maaşı sorgulama, ssk,