İlk Randevuda Nasıl Giyinilir - Erkekcom

Hot

Post Top Ad

İlk Randevuda Nasıl Giyinilir


Bu ipuçlarını takip edin, böylece ikinci randevunun olasılığı daha da artacak. 
Birisine çıkma teklif etmek zor zanaat. Bir de üstüne “ne giyeceğim?” stresi fazla gelebilir. Hataya yer bırakmayan bir kıyafet seçin ve ikinci randevunun kapılarını açın.

Tabi ki iyi görünmek için giyinmeye biraz efor harcamak gerekecek, ama çok da değil. Takım elbise biraz abartılı olacaktır fakat koyu bir blazer, slim, vücudunuza oturan tercihen ortalama koyulukta bir jean ve açık renkli düğmeli, yakası açık bir bluz her zaman şık ve tarz görünecektir. Üstünüzdekiler sizi düzgün ve tertipli gösterecektir. Jean ise gereksiz duracak bir takım görüntüsünden koruyup size spor bir hava katacaktır. Düz renkte bir blazer daha güvenli ve sade görünecektir. Fakat bir renk farklılığı ya da desen bakışlarını yakalayacak ve bir derinlik katacaktır. (Sadece blazer değil sizin için de derinlik!) Çok havaya girmeye de gerek yok, iddialı bir renk seçimi ya da iddialı bir desen de sizi züppe gösterebilir. Klasikler sizin de klasınızı ortaya koyar.
Eğer takım görüntüsü size göre değilse hırkayı tercih edebilirsiniz. Örneğin şal yakalı bir hırka her erkeğe yakışacaktır çünkü züppelik ile stil sahibi olmak arasındaki ince çizgiye uygun bir kıyafettir ve moda takıntılı olmadığınızı da gösterebilir. Derli toplu görüntü verir fakat yumuşak yapısı çok da kasmadığınızı gösteren bir durumdur. Üzerinize oturan bir ceket görüntüsü düşünün ve hırkanızı buna uydurmaya çalışın. Omuzlar sizin omuzlarınıza uygun bir duruş almalı, kollar ve gövde rahat, bel hizası da kemerinizden biraz aşağıda olmalı.
Ayakkabılarınızı da unutmayın. Partneriniz her zaman ayakkabılarınıza dikkat edecektir. Serin aylarda deri ve süet ayakkabılar tercih edilebilir. Daha sıcak aylarda ise mokasen ya da daha ince deri ayakkabılar tercih edilmeli.
Ne giyerseniz giyin kendi fiziksel görüntünüze uyacak şeyler seçmeye çalışın. Kendinizi rahat hissetmeniz çok önemli. Kendinize uymayan bir kıyafet özgüveninizi zedeleyecektir ve şunu unutmayın; özgüven bütün kıyafetlerden daha önemlidir.

Post Top Ad