Header Ads

 • Yeniler

  Daha Sağlıklı ve Gür Sakallar için Sakal Serumu Kullanımı


  Sakal, insanlık tarihi boyunca erkeksi bir sembol olarak önem arz eder. Sosyolojik açıdan çok farklı şekillerde ortaya çıkan sakala önem verme tutumu, en nihayetinde birçok erkeğin sergilediği bir davranıştır. Sosyolojik açıklamaları bir kenara bırakırsak da sakalın ciddi bir estetik yanı olduğu ve birçok kişiye karizma kattığı da göz ardı edilemez bir gerçek. Hatta erkeklerin stil sahibi olmalarını belirleyen kritik noktalardan biri sakal dersek yanılmış olmayız.
  Sakal sahibi olmanın yukarıda açıkladığımız artılara sahip olduğunu göz önünde bulundurursak sakal problemi olan erkeklerin bunu dert etmesinin de normal olduğunu anlarız. Halihazırda birçok erkek tamamen sakalın çıkmaması, çıksa dahi seyrek ya da ince olması; sakalların zayıf olması, biçimsiz çıkması veya bölgesel boşlukların bulunması gibi sorunlarla yüz yüze gelmekte. Bu sıkıntıların sebebi genetik veya hormonal olabildiği gibi alopesi areata ve sakal kıran gibi hastalıklar da sebep teşkil edebilir. Eğer problem hormonal veya genetik değilse sakal bölgesine kuvvetlendirici işlemleri yapılabilmekte. Bir seçenek de sakal serumu.

  Sakal serumu, gür sakallara sahip olup seyreklikleri veya bölgesel boşlukları kapatmak isteyenler için önemli bir çözüm. Krem şeklinde olan sakal serumu piyasada uygun fiyatlara, birkaç marka tarafından sunulmakta. Sakal serumunun kullanımı ise basit. Tek yapılması gereken şey, krem sürer gibi serumun gerekli bölgeye sürülüp yedirilmesi. Kremi cildinize yedirirken hafifçe masaj yapmanız faydalı olur. Tabi dikkat edilmesi gereken birkaç nokta da var. Öncelikle sakal serumu günde sadece bir kez kullanılmalıdır. İkinci önemli bir nokta serum sadece ihtiyaç duyulan bölgeye uygulanmalı, başka bölgelere taşmamalı. Yine dikkat edilmesi gereken bir nokta deriye kremin yedirilmesi işlemi yapılmadan önce cilt traşlı ve temiz olmalı. Serumun derinin epidermis tabakasına ulaşması için pürüzsüz bir cildin mevcut olması şart.
  Sakal serumunun sağlıklı bir sakal kuvvetlendirme yolu olarak önerilmesinin altında yatan neden bitkisel özlerden yapılması. Saç ve kıl konusunda arttırıcı etkisi bilinen sarmısak özü içeren serum ayrıca başka bitkisel özleri de içerebilmektedir.