Erkeklere Özel Lazer Epilasyon Önerileri - Erkekcom E-Dergi

Hot

Post Top Ad

3 Mayıs 2015 Pazar

Erkeklere Özel Lazer Epilasyon Önerileri


Bilinenin aksine, lazer epilasyon konusunda erkeklerin daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü erkeklerde kıl kökleri kadınlara göre daha büyüktür. Bu durumda lazerin daha fazla kıl köküne etki etmesini sağlamaktadır. Fakat erkeklerin, lazer epilasyona daha soğuk durması, “lazer epilasyon erkeklerde işe yaramıyor” tarzı yanlış anlaşılmaların oluşmasına neden olmuştur.

Lazer Epilasyon Önerileri

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdikten sonra, bu bölgede bulunan kılların ağda veya cımbız ile alınmadan gösterilmesi daha olumlu sonuçlar verecektir. Epilasyon yapılacak bölgenin kıl yapısına göre, lazer epilasyon uygulandığı için çok kısaltmadan bu bölgenin uzman kişilere gösterilmesi gerekmektedir. Gösterildikten sonra tıraş edilerek bölgede bulunan kıllar kısaltılabilir.


Bir diğer önemli husus ise epilasyon yapılacak bölgede ki cilt yapısına zarar verecek; solaryum, aşırı güneş ve tahribat oluşturacak her türlü davranıştan kaçınmak gerektiğidir. Sivilce tedavisinde kullanılan ve cildi kurutucu özelliği ile ön plana çıkan ilaç kullanan kişilere de aynı sebepten dolayı epilasyon tavsiye edilmez.

Uygulama öncesi ve sonrası (etkisi geçene kadar) güneşten kaçınmak, tahriş olmasına neden olacak kese, peeling gibi işlemlerden uzak durmakta önemlidir. Bu durum ise, cildin deforme olmasının önüne geçecektir. Epilasyon sonrası uygulama yapılan cilt daha hassas bir hale geldiği için bu davranıştan özellikle kaçınmak son derece önemlidir. Titiz davranılması gereken bir diğer konu ise; seansların gününün çok geçirilmemesidir. Kıl yapısı ve yoğunluğuna bağlı olarak bir sonraki seans belirlenir ve bu seans vakti geçirilmeden yapılmalıdır. Epilasyon işlemi tamamlandıktan sonra, bir süre aşırı sıcak ve soğuk su ile duş almaktan da kaçınmalısınız. Daha çok ılık su ile duş alınması tavsiye edilmektedir.

Epilasyon Sonrası Acı ve Kızarıklık

Epilasyon işlemi sonrası acı ve kızarıklık oluşması durumunda da, nemlendirici ve acıyı azaltıcı bazı kremler kullanılabilir. Epilasyon yaptırdığınız yerde, bu konuda size yardımcı olacak krem tavsiyesi alabilirsiniz. Herhangi bir sorun meydana geldiği zaman vakit geçirmeksizin bir uzmana danışmanız da önemlidir. Genellikle, bazı seanslar sonrası kızarıklık ve hafif acı meydana gelebilir. Böyle bir sorun ortaya çıktığı zaman uygun krem ile müdahale edilmesi durumunda, sorun kısa bir süre içerisinde çözülecektir.

Post Top Ad