Microsoft'un 'How-Old.net' servisi ile fotoğraftan yaş tahmini - Erkekcom

Hot

Post Top Ad

Microsoft'un 'How-Old.net' servisi ile fotoğraftan yaş tahmini


Yazılım devi Microsoft'un her yıl gerçekleştirdiği ürün geliştirici konferansı Microsoft Build'e bu yıl fotoğraftan yaş tahmini yapan how-old.net servisi damgasını vurdu.

Kendiniz veya bir arkadaşınızın fotoğrafından yaş tahmini yapılabildiğini biliyor muydunuz? Microsoft'un henüz duyurduğu fotoğraflardan yaş tahmini yapan özellik ile bu artık mümkün. Ancak sistemin yüzde yüz başarılı olduğunu söylemek elbette güç...Kullanıcılar how-old.net adresine girerek diledikleri fotoğrafı yüklüyor ve fotoğraf yaşını anında görebiliyor.

Örneğin Angeline Jolie... 40 yaşında olan ünlü oyuncuyu bakalım bu fotoğrafından sistem kaç yaşında olduğunu söyleyecek?

28... Jolie bu fotoğrafında 12 yaş genç görünüyor.

YA STALLONE?

Peki 68 yaşındaki ünlü aktör Stallone'un yaşı sisteme göre kaç?

44... Pek de yakın bir rakam değil sanki!

Arama motoru Bing üzerinden elde edilen görseller ve kişisel olarak siteye yüklenen fotoğraflar üzerinden analiz yapan uygulama, kişilerin yaşını yüzdeki 27 noktayı istatistiksel algoritma üzerinden analiz ederek belirliyor.
Brad Pitt’in fotoğrafını analiz eden uygulama, ünlü aktörün 51 olan gerçek yaşını iki yaş daha genç bularak 49 olduğunu belirlerken, 69 yaşındaki Helen Mirren’ın yaşı ise 55 olarak hesaplandı. Fotoğrafı analiz edilen isimler arasında yer alan ABD Başkanı Barack Obama’nın  yaşı ise 53 olarak doğru tahmin edildi.

Post Top Ad