iPhone Sıvı Teması Nasıl Anlaşılır? - Erkekcom E-Dergi

Yeni

17 Şubat 2018 Cumartesi

iPhone Sıvı Teması Nasıl Anlaşılır?

Cihazınızdaki belirtileri kontrol ederek iPhone’unuzun sıvı temasına uğrayıp uğramadığını anlayabilirsiniz.

iPhone Sıvı Teması İçin Hızlı Kontrol

 1. SIM tepsisini çıkartın.
 2. SIM yuvasına bir ışık tutun.
 3. Kırmızı sıvı teması göstergesi olup olmadığını kontrol edin.
 4. Eski iPhone’ların kulaklık jakını kontrol edin.

iPhone 7, 6 ve 5 Modelleri Sıvı Teması Kontrolü

 1. Bir kağıt ataşını düzleştirerek bir SIM çıkarma aracı elde edin. Herhangi bir iPhone 5, 6 veya 7 modelinde su teması belirtisi olup olmadığını kontrol etmek için SIM tepsisini açmanız gerekiyor.
 2. SIM tepsisi iPhone’un sağ kenarında, altta küçük bir deliğin yanında göreceksiniz. Bu, SIM tepsisinin çıkarma düğmesidir.
 1. Hafif bir basınçla SIM tepsisi düz bir şekilde dışarıya doğru açılmalıdır. Tepsi dışarıdayken SIM kartınızı kaybetmeyeceğiniz bir yere koyduğunuzdan emin olun.
 2. Bir el fenerini kullanarak cihazınızda sıvı teması olup olmadığını kontrol edin. iPhone, SIM tepsinizin yakınında bir sıvı ile temasa geçtiğinde, tepsi ağzının ortasında kırmızı bir gösterge görürsünüz.
 • iPhone 7 modellerinde, gösterge yuvanın yaklaşık yarısını kaplayan bir şerittir.
 • iPhone 6 modellerinde, gösterge merkezin yakınındadır.
 • iPhone 5 modellerinde, gösterge yuvarlaktır ve yuvanın ortasında bulunur.
Sıvı Teması Göstergesi hızlı bir şekilde kırmızıya dönüşmez. iPhone’da kırmızı bir gösterge görüyorsanız, bu, cihazın su altında kalmış olabileceği veya kalabileceği en uzun süre su veya diğer sıvı türlerine maruz kalmış olabileceği anlamına gelir.
iPhone’unuzun sıvı temasına uğradığını düşünüyorsanız, ciddi problemleri önlemek için en yakın servis merkezine götürün.

iPhone Sıvı Teması Durumunda Ne Yapmalısınız?

iPhone’unuz sıvı temasına uğradıysa, kendiniz tamir etmeyi deneyebilirsiniz. Ancak değiştirme ihtimaliniz de var. Sıvı teması AppleCare kapsamında değildir, ancak cihazınız sigortalıysa değiştirme hakkına sahip olabilirsiniz.
Ayrıca şu yazıyı da mutlaka okuyun: Telefonum suya düştü. Ne yapmalıyım?