İŞKUR TYP 2018 personel memur alımı başvuru şartları - Erkekcom E-Dergi

Yeni

19 Eylül 2018 Çarşamba

İŞKUR TYP 2018 personel memur alımı başvuru şartları


İŞKUR TYP 2018 personel memur alım 20 bin güvenlik 60 bin temizlik elemanı başvuru şartları nedir? Yeni eğitim dönemi iş arayanları yeni fırsat kapıları araladı, okullara 60 bin temizlik elemanı 20 bin de güvenlik görevlisi alınacak.

İŞKUR TYP 2018 personel memur alım 20 bin güvenlik 60 bin temizlik elemanı başvuru şartları nedir? Yeni eğitim dönemi iş arayanları yeni fırsat kapıları araladı, okullara 60 bin temizlik elemanı 20 bin de güvenlik görevlisi alınacak. TYP’ye iliskin başvurular IŞKUR üzerinden alınırken, program okulların açılmasıyla birlikte başlayacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aile, Calışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise, “Yürütülen çalışmalar ile çocuklarımızın ve genclerimizin daha saglıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almasının kaliteli eğtimin olmazsa olmaz bir parçası olduğunun bilinciyle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarımızın hijyenik şartlarda eğitim alması için Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı ile beraber onemli bir adım atıyoruz” dedi. TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında okullarda görev alacak güvenlik görevlisi ve temizlik elemanlarına asgari ücretten ödeme yapılacak. İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır. Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez. Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir. Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir. İŞKUR’a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.

İŞKUR TYP 2018 personel memur alım 20 bin güvenlik 60 bin temizlik elemanı başvuru şartları nedir? İş arayanlar için okulların açılması fırsat olacak. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, okullara temizlik ve güvenlik görevlisi alınacağını açıkladı. 
Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 60 bin temizlik, 20 bin de sivil güvenlik görevlisinin görevlendirilmesiyle ilgili bir çalışma başlatıldığına değinen Kalın, "Bunlar özellikle güvenliğin yanı sıra okullarımızın, çevresinin ve bahçelerinin temizliği konusunda önemli bir ihtiyaçtı. 
Bu vesileyle bu çalışma da şu anda tamamlanma aşamasına girmiş durumda ifadesini kullandı. Turkiye’nin istihdam kurumu olan ISKUR, isgucu piyasasına girmekte zorlanan vatandas¸ların toplum yararına bir is¸ yapmasını ya da bir hizmet gerceklestirmesini saglıyor. Bu durumdaki vatandasların calısma alıskanlıgı ve disiplinini kazanması ve gecici gelir destegi verip, isgucu¨ piyasasına uyumunun kolaylaşmasi hedefleniyor. İnternet üzerinden İŞKUR’a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.

İŞ ARAYAN GİRİŞİ

İŞVEREN GİRİŞİ

Maaş ne kadar?
TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında okullarda go¨rev alacak güvenlik görevlisi ve temizlik elemanlarına asgari ücretten ödeme yapılacak.
TYP NEDİR? 
Tu¨rkiye’nin istihdam kurumu olan I·S¸KUR, is¸gu¨cu¨ piyasasına girmekte zorlanan vatandas¸ların toplum yararına bir is¸ yapmasını ya da bir hizmet gerc¸ekles¸tirmesini sagˆlıyor. Bu durumdaki vatandas¸ların c¸alıs¸ma alıs¸kanlıgˆı ve disiplinini kazanması ve gec¸ici gelir destegˆi verip, is¸gu¨cu¨ piyasasına uyumunun kolaylaşmasi hedefleniyor. 
Kamu kurumlarında KPSS'siz TYP ile 100 bin personel alımı yapılacak! TYP kapsamında diğer kurumlara yapılacak personel alımları ile birlikte sayının 100 Bin'i geçmesi bekleniyor. TYP kapsamında 80 Bin personel istihdamının ayrıntıları belli oldu. Buna göre Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile birlikte ortak bir protokol işbirliği imzaladıkları belirtildi. 
Güvenlik Okul, Güvenli Gelecek protokolü kapsamında 60 bin kişilik ödenek il müdürlüklerine aktarılıacak. 20 Bin güvenlik eğitim koordinasyon görevlisi iiçn ise okul yönetimleri ile okul aile birlikleri yürütülecek. Böylece toplamda 80 bin kişi TYP alımlarından faydanalanacak. Başvurular İŞKUR üzerinden okulların açılması ile birlikte başlayacak.Çalışanlara aylık olarak asgari ücret üzerinde ödeme yapılacak.
İŞKUR İŞ İLANLARI
Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda personel alımı yapacağını açıkladı. Buna göre Sağlık Bakanlığı Merkez ve taşra teşkilatına istihdam edilmek üzere sürekli olarak çalışacak 5 bin 298 kişi alacak. Söz konusu ilan ile Sağlık Bakanlığı 3 bin 591 Sürekli işçi, 432 Engelli işçi ve 1276 Eski hükümlü işçi olmak üzere toplamda 5 bin 298 personel alacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR'a yapacak.
BAŞVURU ŞARTLARI
Sağlık Bakanlığı alımını yapacağı bu pozisyonlar için 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 18 yaşını doldurmuş olmak, En az ilköğretim mezunu olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Engelliler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekmektedir.
BAŞVURULAR
Başvuru yapacak adaylar başvurularına 04 Eylül 2018 tarihi ile başlayabilir ve en geç 13 Eylül 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular başvuru tarihleri içerisinde İŞKUR sayfası üzerinden www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. İlgili ilan için herhangi bir öülakat yapılmayacak olup değerlendirmeler Kura çekimi ile yapılacaktır.
İŞKUR BÜRO PERSONELİ ALIMI
İŞKUR aracılığı ile yapılacak memur alımlarından Milli Eğitim Bakanlığı 4 farklı ilanı büro memuru kadrosunda oldu. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından daimi kadroda istihdam edilecek olan 31 büro memuru alımında 23 kişi engelli kadrosunda istihdam edilecek. 5 kişilik kadro ise başvuru detaylarında sürekli kadroda çalıştırılmak üzere istihdam edileceği belirtildi. Adayların kamu personeli seçme sınavından yeterli puan almış olmaları ve diğer özel başvuru şartlarını taşımaları ile 17 Eylül 2018 tarihine kadar başvuru yapılması gerekiyor. 
Türkiye İş Kurumunda sözleşmeli pozisyonlara yapılacak toplam 2219 büro personeli ile iş ve meslek danışmanı alımında sonuçlar muhtemelen bu hafta sonuna kadar duyurulacak. İŞKUR İMD alımı sonuçları için geçtiğimiz günlerde bir duyuru yayımlanmıştı. Duyuruda iş ve meslek danışmanı sertifikasının geçerliliği hakkında itirazların 11 Eylül tarihine kadar alınacağı ifade edilmişti. Ayrıca itirazlar kurumca değerlendirildikten sonra İMD pozisyonu için sınava girecek adayların ilan edileceği kaydedilmişti.
ÇALIŞMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI YAPACAK 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, okulların açılmasıyla birlikte toplum yararına çalışma programı kapsamında 80 bin kişiyi istihdam edecek. Bu kişiler okulların temizlik, bakım ve onarımı görevlerinde çalışacak. Konu ile ilgili bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: Üç bakanlık arasında imzalanacak "Güvenli Okul, Güvenli Gelecek" işbirliği protokolüyle, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR kanalıyla, okulların temizliği, bakım ve onarımı ic¸in Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 60 bin kişilik ödeneği il müdürlüklerine aktaracak. 
Ayrıca, okullarımızda yine TYP üzerinden görevlendirilecek yaklaşık 20.000 'güvenli eğitim koordinasyon görevlisi', okul yönetimleri ve okul aile birlikleri aracılığıyla gelişmeleri an be an takip ederek olası sorunlar karşısında gereken tedbirlerin hızlı bir şekilde alınmasını sağlayacaklar. Böylece toplamda 80 bin kişi TYP'den faydalanacak. TYP'ye ilişkin başvurular İŞKUR üzerinden alınırken, program okulların açılmasıyla birlikte başlayacak " denildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Yürütülen çalışmalar ile çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almasının kaliteli eğitimin olmazsa olmaz bir parçası olduğunun bilinciyle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarımızın hijyenik şartlarda eğitim alması için Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı ile beraber önemli bir adım atıyoruz" dedi.
İŞKUR’A NASIL KAYIT OLUNUR?
İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır. Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez. Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir. Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir. İŞKUR’a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.
İŞ ARAYAN GİRİŞİ İŞVEREN GİRİŞİ
Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi ( şifre, isim soyisim vb bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. 
Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür. Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi ya da işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler. İnternet üzerinden İŞKUR’a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.