Header Ads

 • Yeniler

  ÖSYM, 2018 KPSS Branş Sıralaması Nasıl Öğrenilecek


  2018 KPSS lisans ve ÖABT sınav sonuçlarının açıklanmasının üzerinden 2 haftaya yakın süre geçmesine rağmen halen KPSS Branş Sıralamaları halen açıklanmadı. Adaylar ÖSYM’nin KPSS branş sıralamasını açıklamasını bekliyor!

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi  (ÖSYM) tarafından 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından KPSS branş sıralamalarının da açıklanması bekleniyor. 29 Ağustos’ta KPSS lisans ve ÖABT açıklanmıştı. 13 günlük süreye rağmen KPSS Branş Sıralamaları halen ÖSYM’de açıklanmadı.

  20 bin öğretmen ataması için takvim işliyor. Milli Eğitim Bakanlığına yeni 20 bin öğretmen ataması yapılacak. Kasım ayında Başvurular alınacak. Son yapılan alımlarda KPSS ile Mülakat puanları güvenlik soruşturması olumlu olanlar için aynı verileceği belirtilmişti. Bu kapsamda KPSS puanları MEB atamalarında tekrar eski önemini kazanacak.

  Yeni Bakan Ziya Selçuk’un en önemli çalışmasının ayrıca mülakatı sonlandırmak olması olarak bekliyoruz! Bu konuda My Memur olarak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Çünkü kamu personeli alımlarında MEB en büyük paya sahipti ve MEB’de mülakat biterse birçok kurumda da aynı şekilde mülakat sona erebilir.

  2018 KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların merakla beklediği KPSS branş sıralamasının da belli olmasını bekliyoruz. ÖSYM’den yapılacak tüm açıklamaları sizler için takip etmekteyiz. Peki KPSS branş sıralamaları açıklanırsa nasıl öğrenilecek? İşte detaylar.

  KPSS branş sıralamaları ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresi üzerinden öğrenilebilecek. Adaylar AİS internet adresinden KPSS bilgisinin yer aldığı alandan 2018 KPSS Lisans alanına girerek Branş Bazında Sıralama 2018 KPSS branş sıralamalarını ilgili puan türlerine göre öğrenebileceklerdir. Branşlar bazında sıralamaları görmek için ilgili bölümler seçilerek KPSS branş sıralaması hesaplama işlemi yapılabilir.


  Kaynak: ÖSYM, 2018 KPSS Branş Sıralaması Nasıl Öğrenilecek

  Hiç yorum yok