Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler - Erkekcom E-Dergi

Yeni

29 Eylül 2018 Cumartesi

Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Uzun süre kullandığınız telefonu satmak istiyorsanız öncelikle gizliliği düşünmeniz gerekmektedir. Telefonunuz ile yapmış olduğunuz işlemleri, kurduğunuz ve özel bilgiler içeren uygulamaları gözden geçirmek ile başlayabilirsiniz. 
Özel fotoğraflardan iş dosyalarına, e posta hesaplarından fatura dökümanlarına, kişisel ve iş notlarından sosyal medya hesaplarına, rehbere ve mesajlara kadar birçok veri içeren cep telefonunu temizlemek zaman almaktadır.
İlk olarak sürekli tekrarlamanız gerek bir işlem ile başlamanız gerekmektedir. Telefonunuzun hafızasını yedeklemeniz satıldıktan sonra verilerinizi kaybetmemenizi sağlamaktadır. 
Ardından medya dosyaları olarak adlandırılan video, müzik ve fotoğraflarınızı silmeniz gerekmektedir. Özel hayatın gizliliği açısından kişisel bilgiler içeren mesajların tümü ve notların da silinmesi gerekmektedir.
Telefonunuzda yer alan tüm kişisel verileri silmek için telefona yüklenmiş fabrika ayarları seçeneği hayatınızı kurtarmakta ve tek tek silme derdinden kurtulmaktasınız. 
Sayılan bütün gizli veriler de fabrika ayarlarına dön kısmına basarak sonlandırabilirsiniz. SD kart üzerinde kayıtlı olan bilgilerin tamamını yok etmeyen fabrika ayarları büyük oran da işinizi kolaylaştırmaktadır. 

Bu durumda Sd karta aktarılan bilgiler çok önemli olmaktadır ve bu nedenle telefonu satarken sd kartınızı almayı asla unutmamanız gerekmektedir.
SIM kartının küçültülmesi konusu da telefonunuz satılırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur ki SIM kartına zarar gelmesi demek tüm bilgilerin yok olması anlamına gelmektedir. 
Ayrıca Facebook, Twitter, İnstagram, Tango gibi çeşitli sosyal medya hesaplarından çıkış yaptıktan sonra uygulamalar daı kaldırmanız şarttır. Yoksa hesaplarınıza erişim ihtimali devam edecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları:
-Reklam ve tanıtım içeren yorumlar yasaktır.
-Küfür ve hakaret içeren yorumlar yasaktır.
-Anahtar kelime ile yapılan yorumlar yasaktır.
-Sadece konu ile ilgili yorumlara cevap verilir.